
’Godkväll!
Hoppas ni har haft en bra torsdag. Imorse när personalen väckte mig måste jag ha varit mer trött än jag kände mig för att jag satte på mig mina träningsbyxor ut och in, detta märkte jag inte förrän flera timmar senare när jag gick på toaletten på radion… 🙃 sen glömde jag också min laddare till mobilen hemma.
Jag var på radion mellan 10-13 då jag kände mig trött/matt i kroppen. Så när klockan var ett så avslutade jag datorn för att sedan gå ner till centralstationen för att där ta bussen hem.
Här hemma har jag vilat, sen gått ner till coop där jag pantade burkar då jag började att få mycket pant. Det jag pantade var ändå mer än 30 kr och ändå har jag en till påse med pant kvar hemma. Sen tog jag bussen hem.
Ikväll har jag kollat på filmen A quiet place part II på sfanytime.
Handling:
Nu måste de överlevande familjemedlemmarna möta farorna i omvärlden. De måste hitta ett sätt att leva i tysthet. De inser att varelserna som reagera på ljud inte är de ända farorna de kommer möta bortom sandstigen.
Recension:
Detta är uppföljaren till A quiet place som skulle ha kommit redan 2020. Däremot blev den försenad och kom inte förrän 2021 pga pandemin. Jag såg denna redan när den kom på bio. Detta är en väldigt bra uppföljare till den första filmen. Har man sett första filmen och inte denna så är det ett väldigt bra tips att se denna.
Jag ger filmen 3/5
Ibland så blir man bara trött. Det är ändå okej. Det med byxorna tänker jag ändå måste varit byxor som man inte helt lätt ser är ut och in, så då behöver man ju i alla fall inte känna att man gjort fel.
Haha, dina byxor ut och in påminner mig om när jag åkte på pendeln i rusningstid med byxorna ut och in. Hoppas att du känner dig piggare idag. Låter som en riktigt bra film.
Ibland är man extra trött. Hoppas att du inte håller på att bli sjuk. Va ju bra att du kunde gå lite tidigare.
30kr i pant är alltid något.
Ha en bra dag! 🌸