Måndag och magbesvär

Godkväll!

Hoppas er måndag varit bättre än min. Jag har varit hemma idag från radion pga ångest och ont i magen. Så jag började dagen med serien Supernatural säsong elva. Börjar närma mig slutet av säsongen.

Idag har jag haft ordentligt ont i magen så har varit tvungen att ta både ipren och alvedon. Nu på kvällen är det bättre men kommer vara hemma imorgon också. Då jag fortfarande har ont och vi får se hur jag sover inatt.

Idag har jag kollat på filmerna The hunger games och sedan kollade jag på Lord of the rings: the fellowship of the ring extended edition. Men pga jag har ont så blir det inte någon filmrecension.

Nu ska jag fortsätta kolla på dokumentären och sen blir det nog att gå och lägga mig tidigt efter jag har fått min medicin vid tio.

5 svar på ”Måndag och magbesvär

  1. Så tråkigt! Kan du härleda magontet till något du ätit eller gjort? Inget kul att må dåligt. Skönt att du har filmerna som sällskap! Hoppas du mår bättre imorgon.

Lämna ett svar

Din e-postadress kommer inte publiceras. Obligatoriska fält är märkta *