Tisdag, kallt ute och research

Godkväll!

Hoppas er tisdag varit bra. Här har man varit på radion första gången denna vecka då jag var ledig igår. Idag så kollade jag på filmen Sinners som research för mitt nästa program. Filmen var bra men vill inte gå in på mer, då ni får veta när jag gjort avsnittet och lagt ut det på hemsidan. Jag var på radion mellan 10-15 så när klockan var tre så avslutade jag datorn och sedan tog en promenad ner till centralstationen för att där ta bussen hem.

Här i Uppsala har det varit kallt. Jag gjorde missen att inte ta på mig halsduk och vantar men det ska jag göra imorgon. Tack och lov var det mildare när jag slutade på radion.

Här hemma har jag ätit middag vilket var makaroner och falukorv. Efter det så har jag kollat på dokumentären People magazine investigates som finns att se på hbomax. Kommer kolla på den tills jag ska sova. Nu har jag tänkt att sätta mig och svara på kommentarer….

Ett svar på ”Tisdag, kallt ute och research

  1. Kul att recensera film.
    Vantar har jag haft på mig varje dag den här veckan till jobbet. Igår hade vi -14 här under morgonen. Lite vind. Så det har varit svinkallt här.

    Ha en bra dag! 🌺

Lämna ett svar

Din e-postadress kommer inte publiceras. Obligatoriska fält är märkta *